POLECANE BLOGI i działalność edukacyjna

Na niniejszej stronie zamieszczam linki do blogów i innych działalności edukacyjnych, które stanowią bogate źródło inspiracji dla tych, którzy poszukują innych niż dotychczasowe rozwiązań, chcą dokonać autorefleksji i weryfikacji dotychczasowych metod pracy.  Znajdują się na nich przeróżne treści - tak różnorodne jak zawód nauczyciela, dlatego każdy z Was może znaleźć tam coś dla siebie.

ZAPRASZAM

 

eduNation

to zespół do edukacyjnych zadań specjalnych, stworzony przez profesjonalistów i pasjonatów w jednym. Dobrze znają potrzeby współczesnej edukacji i starają się wspierać nauczycieli swoim doświadczeniem, niesamowitymi umiejętnościami motywacyjnymi i udostępniając im praktyczną wiedzę. A robią to poprzez organizowanie tematycznych modułowych szkoleń, warsztatów, zlotów, darmowych webinariów, fejsbinariów czy metodycznych pogaduszek w ramach serii krótkich szkoleń o nazwie Metodyczne Espresso. Edunation ma też swój kanał na YouTube pod nazwą "TeacherTV",  a wszystkie wspomniane wydarzenia można śledzić na bieżąco na ich Facebookowym fanpage'u, na którego wchodzicie i "lubujecie" na własną odpowiedzialność - ilość może przyprawić o zawrót głowy :)

Anna jest trenerem i nauczycielem języka angielskiego, niesamowicie żywiołową pasjonatką i krzewicielką nowoczesnych technologii w środowisku edukacyjnym. Dzięki jej intensywnej wszechstronnej działalności, polscy nauczyciele uświadamiają sobie ważną rolę nowoczesnych technologii w nauczaniu. 
Oprócz "ogarniania" 1000 różnych innych działań, Anna prowadzi autorskie szkolenia "live" oraz w formie webinariów, 

(jak na przykład cotygodniowe DARMOWE webinaria, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 21 i dotyczą różnych zagadnień związanych 
z kreatywnymi rozwiązaniami edukacyjnymi, nie tylko tymi technologicznymi - szczegóły znajdziemy tutaj:
http://webinaria.zyskajwiele.pl/

a niedawno stworzyła także gazetę dla nauczycieli "Cool School - nauczyciele nauczycielom" tworzonej przez nauczycieli-praktyków, którzy pisząc artykuły dzielą się swoim doświadczeniem i pomysłami na efektywne lekcje, przez co dociera do bardzo dużej ilości odbiorców. link do pierwszego DARMOWEGO numeru 

Anna wpływa tym samym na znaczne polepszenie jakości pracy nauczycieli, a tym samym jakość i formę wiedzy przekazywaną uczniom; inspiruje i zachęca do działania, bo z wyjątkową charyzmą, w przystępny, radosny i otwarty sposób pokazuje, że nie taki diabeł technologiczny straszny, jakim go malują.
Wiem coś o tym, bo sama myślałam, że nowoczesne technologie nie są dla mnie. Anna uświadomiła mi, że to nieprawda. Zaintrygowały mnie proponowane przez nią narzędzia i mądrego ich użycia na zajęciach z języka obcego. Oprócz regularnego śledzenia wtorkowych webinariów, miałam także okazję uczestniczyć w niesamowicie aktywizującym szkoleniu z serii Spice Up organizowanym we Wrocławiu oraz w onlajnowym kursie grafiki, z którego wiedzę sukcesywnie wdrażam w trakcie projektowania wszelkiego rodzaju materiałów wizualnych wykorzystywanych na lekcjach, na blogu, fanpage'u oraz stronie Facebookowej szkoły.

2. EDUKACJA Z PASJĄBlog Samanty, skierowany do wszystkich tych, którzy związani są z edukacją pośrednio lub bezpośrednio. Jak wspomina autorka, jej blog został stworzony "dla ludzi, którzy do edukacji podchodzą z pasją bądź jej poszukują"
i został podzielony na 3 główne strefy:

STREFA NAUCZYCIELA
STREFA UCZNIA
STREFA RODZICA


Zapowiada się świetnie. Mnie osobiście zachwyciła otwartość Samanty i holistyczna perspektywa z jakiej patrzy na edukację, nie ograniczając jej jedynie do jednego wymiaru i punktu odniesienia. Dostrzegam tam niesamowitą chęć poznania i zrozumienia różnych aspektów, a nawet dążenie do ustanowienia pewnego rodzaju równowagi i symbiozy między nimi. 

Miałam nawet okazję napisać artykulik dla Samanty :)

CYFRYZACJA SZKOŁY 

3. OLA.LERNI.US


Wejdźcie tu
 http://ola.lerni.us/pl/o-mnie/
   i poznajcie Olę. Ola to 
- przede wszystkim ciepła osoba, która jest niesamowicie otwarta na ludzi i bije od niej równowaga, spokój, inteligencja, poczucie humoru oraz innych pozytywnych cech, do odkrycia których serdecznie zachęcam :)

- niesamowicie profesjonalny językowiec, nauczyciel i wykładowca, który pracował na takich uczelniach jak: Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet SWPS, UAM czy WSF, i który także zajmuje się programami szkoleniowymi dla nauczycieli – lektorów;


- autorka pierwszego podręcznika internetowego funenglish.pl, zaakceptowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i używanego w polskich szkołach;

- zdobywczyni nagrody European Language Label (Europejskiego znaku innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych)

- twórczyni aplikacji do nauki języków obcych; aplikacji, która znalazła swoje miejsce już w ponad tysiącu instytucji 

- społecznik, który pracując z nowymi technologiami, w bardzo przyjemny, humorystyczny, charyzmatyczny i otwarty sposób zachęca do stawania się bardziej świadomym i wszechstronnym nauczycielem


Mój ulubiony wpis z jej bloga to 
"10 neuroprzykazań nowoczesnego lektora"

a od niedawna ten o lekcyjnym DIY
 gdyż napisany został we współpracy ze mną :)

4. HEAD FULL OF IDEAS

Nauczycielom języka angielskiego, współpracującym z dziećmi młodszymi, nie trzeba przedstawiać Marysi ani jej bloga "head full of ideas"
Jeśli natomiast jeszcze nie znacie lub nie zagłębiliście się w zawartość tego bloga to zachęcam :) Na blogu można znaleźć mnóstwo pomysłów, prześlicznych, niesamowicie estetycznych i przyciągających oko  materiałów zaprojektowanych przez autorkę. Oczywiście poza walorami estetycznymi, proponowane przez Marysię koncepcje bogate przede wszystkim w szeroko pojęte walory edukacyjne i merytoryczne. Blog Marysi to taki "must-have" w zakładkach paska narzędzi każdego ticzera, który chce dostarczyć jeszcze większych wrażeń swoim małym podopiecznym :) Dodam, że blog powinien zdecydowanie zmienić nazwę na 
"head full of wonderful, inspiring, creative, motivating and outstanding ideas".


5. ENGLISH FREAKZnaliście jakiegoś English Freak'a? 
Bo ja znam jednego, a właściwie jedną "friczkę"- Ilonę, która jest autorką tego bloga.

Na blogu możemy znaleźć sporo kreatywnych pomysłów na zajęcia z młodszymi uczniami, ale napotkamy tam także propozycje dla starszych. Poprzez swoją działalność, Ilona zachęca nauczycieli do odejścia od szablonowości zadań z podręcznika i wdrażanie różnych gier i zabaw językowych. 
Na blogu zamieszcza też pomoce wizualne w postaci kart obrazkowych, szablonów plansz, itp. które sama projektuje  i udostępnia do pobrania na tejże stronie.  Poza tym, autorka jest bardzo otwartą i pomocną osobą, chętną do współpracy i za to bardzo ją cenię.

A więc English Freak'i ujawniajcie się, dołączajcie i odwiedzajcie bloga Ilony 
albo Jej stronę Facebookową


6. one-to-one... to długo wyczekiwany blog założony dosłownie wczoraj (22.05.2016) przez Sylwię, która jest dobrze znana wszystkim członkom Facebookowej grupy Nauczyciele Angielskiego, gdzie pełni rolę jednego z administratorów. Sylwia do tej pory zamieszczała swoje rewelacyjne pomysły na fanpage'u, ale za namową sporej rzeszy fanów Jej działalności postanowiła założyć bloga. Blog dopiero się rozkręca, ale jeśli chcecie zapoznać się z większą ilością kreatywnych, ciekawych i przydatnych pomysłów oraz zaopatrzyć się w niesamowicie atrakcyjne materiały, to zajrzyjcie też na fanpage'a "one-to-one", na którym możecie prześledzić wcześniejsze inspirujące działania Sylwii. 
"One-to-one" jest tak fajny, że kursor myszki sam ustawi się na polu "lubię to" :)7. POLSKI NA CZASIE

"Polski na czasie" to miejsce inspiracji dla nauczycieli nauczających języka polskiego jako obcego i nie tylko. Agata, która jest jego autorką, to prawdziwa nauczycielka z pasją, a nawet pasjami :) Dzięki swojej działalności edukacyjnej obraca się w wielokulturowym środowisku, poznając obyczaje i ludzi z całego świata, jednocześnie promując język polski i kulturę swojej ojczyzny. Ponadto, Agata jest krzewicielką nowoczesnego kreatywnego nauczania więc na bieżąco śledzi i wdraża w swojej codziennej pracy nowinki metodyczne, czym dzieli się na swoim blogu i fanpage'u.


8.  SZUFLADA JĘZYKOWA


Zapraszam to otwierania i polubienia szufladek, w których Ewa ukryła przeróżne skarby związane z nauczaniem i uczeniem się języka angielskiego :)
To, co najbardziej podoba mi się na blogu Ewy, to różnorodność tematów i perspektyw oraz styl pisania autorki, który jest nienachalny i zrównoważony.
Znajdziecie tu mądre i praktyczne pomysły w kontekście nauczania DZIECI MŁODZIEŻ i DOROSŁYCH; a także RECENZJE
przedstawiające przeróżne gry, książki i inne materiały edukacyjne;
oraz inspirujące pomysły (np. w zakładce INSPIRACJE, gdzie od niedawna można przeczytać wywiady z inspirującymi nauczycielami/lektorami i dowiedzieć się o nich czegoś więcej niż tylko to, co widzimy w eterze na łamach ich blogów).

9ANNA ŻYCKA EXPERTSCHOOLPod tą nazwą kryje się strona facebookowa Pani Anny Życkiej - nauczycielki/lektorki/metodyka  języka niemieckiego. Jak się okazuje nie tylko, gdyż jej publikacje i działalność wykracza poza te ramy, przybierając kierunek trenersko-coachingowy.


Pani Anna w ramach swojej działalności prowadzi darmowe, bardzo ciekawe i efektywne webinaria dla tych, którzy chcą zgłębić tajniki języka niemieckiego (sama biorę w nich udział), oraz webinaria dla nauczycieli/lektorów, w trakcie których  tworzy otwartą przestrzeń do dyskusji i wymiany doświadczeń dla nauczycieli, dzieląc się swoimi trafnymi i odważnymi sugestiami. 

Ponadto na łamach swojego bloga "Żywot Belfra" zamieszcza niesamowicie ciekawe i zmuszające do refleksji artykuły,  w których wprost porusza istotne kwestie związane z poprawą i ulepszeniem całokształtu pracy nauczyciela/lektora.


Uważam, że warto śledzić i brać aktywny udział w tym, co proponuje Pani Anna. Osobiście jej postawa i kultura nauczania jaką propaguje jest mi bardzo bliska, gdyż w dużej mierze ukierunkowana jest na potrzeby  ucznia/słuchacza/klienta oraz 'świecąc przykładem' podkreśla ważność ustawicznego rozwoju i otwartość na udoskonalanie metod pracy.


10. LITTLE EXPLORERS 
 


W tym naszym edukacyjno-blogowym świecie owładniętym przedstawicielkami płci żeńskiej znalazło się miejsce dla niesamowicie kreatywnego "rodzynka" Mateusza odkrywcę :)

Mateusza dostrzegłam poprzez jego aktywność w facebookowej grupie nauczycieli angielskiego, gdzie dzielił się pomysłami i pomocnymi komentarzami. Ujął mnie swoją pasją do nauczania dzieci młodszych, co było widać po zaangażowaniu w to, czym się zajmuje i co ku radości wielu nauczycieli przedszkolnych postanowił publikować na łamach swojego świeżo powstałego bloga "Little Explorers - Mali Odkrywcy"
 Można tam znaleźć sprawdzone i ciekawe  pomysły na wspomaganie najmłodszych podopiecznych w odkrywaniu skarbów, jakie kryje przygoda z uczeniem się języka angielskiego. Ostatnim hitem jest dla mnie wpis o możliwościach wykorzystania chusty animacyjnej, o której istnieniu Mateusz mi przypomniał.

Zachęcam do polubienia i śledzenia jego fanpage'a :)


11.
Jolene wyznaje - Wyznania Młodego Nauczyciela
Pojawiła się kolejna świeża perełka w blogowej nauczycielskiej przestrzeni, ale zanim o tym napiszę, to powiem, że ...
jestem nauczycielem od 11 lat - nie jest to ani krótko, ani długo. Właściwie to każdy dzień w tym zawodzie jest nowym doświadczeniem, i czasem czuję, że codziennie zaczynam od nowa. To uczy; dużo uczy bo sami jako nauczyciele jesteśmy w tym całym edukacyjnym procesie najaktywniejszymi uczniami. Doświadczamy też mnóstwo satysfakcji, ale też trudnych chwil związanych z różnymi sytuacjami. Często zastanawiałam się, co mogłoby nam pomóc i nas wspomóc w codziennej pracy, którą przecież od początku naszej kariery chcieliśmy wykonywać najlepiej jak się da, bo mieliśmy wizję i ogromną motywację. Tak naprawdę nie są to pieniądze, nie są to materialne sprawy - odpowiedź na to pytanie znalazłam tutaj - na blogu Jolanty, i jest nią proste słowo "ZROZUMIENIE", o które z tego co widzę nie jest łatwo.

Cieszę się, że Jolanta zdecydowała się na stworzenie takiej przestrzeń i jednocześnie żałuję, że nie powstała wcześniej, kiedy sama zaczynałam przygodę z nauczaniem, a dokładniej mówiąc przygodę ze zderzeniem się z nauczycielską rzeczywistością; nie wiedziałam wówczas co można, jak można; czy w ogóle cokolwiek można poza tym, co dyktuje tak zwany system; czy to co robię jest słuszne, czy jest dobre, czy to tylko ja tak to odbieram - jedna wielka dezorientacja. To, o czym pisze Jolanta jest niesamowicie dojrzałe, zrównoważone i na pewno okaże się wsparciem dla młodych, początkujących nauczycieli.
Natomiast dla tych 'zaprawionych w boju' może stanowić swego rodzaju 'przypominajkę', która pomoże przychylniej popatrzeć na tych, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodzie, żeby nie gasić w nich tej ogromnej motywacji z jaką wchodzą w nauczycielski świat.

Pojawił się też fanpage Jolanty
na którym będzie można śledzić najnowsze wpisy :)

 
12.
Global Service - Krystyna BreszkaBlog Pani Krystyny to skarbnica wiedzy dla każdego, kto interesuje się neurodydaktyką i coachingiem w edukacji, głównie w kontekście dorosłego ucznia. Autorka, opierając się na naukowych faktach z zakresu badań nad mózgiem oraz wykorzystując bogatą wiedzę i doświadczenie, w przystępny sposób przedstawia praktyczne wskazówki, jakie można z powodzeniem zastosować w uczeniu się i nauczaniu języka obcego. 

Wpisy na blogu dostarczają czytelnikowi obszernych informacji o:

 - zaletach dostosowania metod nauczania/uczenia do typów inteligencji
- charakterystycznych cechach efektywnego ucznia
- korzyściach płynących z uwolnienia się od negatywnych doświadczeń
i zbudowania pozytywnej, otwartej postawy 
w stosunku do uczenia się języka obcego
- wpływie stresu na funkcjonowanie mózgu
- pozytywnych stronach wychodzenia z własnej strefy komfortu
- różnorodnych i kreatywnych technikach uczenia się

 oraz wiele innych sugestii, które przydadzą się nie tylko nauczycielom w podnoszeniu swoich kompetencji, ale także uczniom w, jak się okazuje, złożonej drodze do zdobywania wiedzy. Co więcej, takie wskazówki uświadamiają uczniowi, że on sam ma znaczący wpływ na przebieg tego procesu, gdyż to na jego barkach spoczywa odpowiedzialności za to jaki kierunek i kształt przybiera jego uczenie się.

Uważam, że świadomość istnienia i znajomość funkcjonowania tych wszystkich psychologicznych i neurobiologicznych procesów, oraz umiejętne zarządzanie nimi to połowa sukcesu w tworzeniu efektywnej przestrzeni do nauki. I w tym właśnie pomaga nam Pani Krystyna.

  13.
BB's playground  


Nigdy nie widziałam takiej ilości pomocy dydaktycznych w stylu recyclingowego DIY wykonanych przez jedną osobę, co na
 blogu Basi.

 Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcieliby zaczerpnąć inspiracji do tworzenia oryginalnych edukacyjnych narzędzi wspomagających nauczanie dzieci młodszych. Znajdziecie tam pomysły na wykorzystanie puszek, tektury, ceraty, jeansów, rolek z papieru toaletowego, nakrętek, figurek z Kinder Niespodzianek i wielu wielu innych łatwo dostępnych rzeczy. Najlepiej zobaczyć i doświadczyć tego samemu, dlatego zachęcam do odwiedzin bloga i
 fanpage'a BB'splayground
14.
JUSTYNA MAK 
i jej recepta na pracę z pasją


Justyna jest nauczycielką języka angielskiego, trenerem i coachem, który Jak sama przyznaje, ma bzika na punkcie pracy metodą projektów edukacyjnych, wdrażania nowoczesnych technologii i nowoczesnych podejść w nauczaniu, takich jak metoda odwróconej klasy.
Co ujęło mnie najbardziej to to, że Justyna potrafi z charyzmą i w bardzo lekki przystępny sposób przeprowadzać działania, które na pierwszy rzut oka wydają się być niczym wspinaczka na Mount Everest.  Co więcej, Justyna, aby uświadomić kolegom i koleżankom "po fachu", że tak naprawdę nie ma się czego lękać, chętnie dzieli się swoim doświadczeniem na łamach
bloga prywatnego
facebookowegofanpage'a 
oraz 
TIKowego bloga   
stworzonego na potrzeby dokumentowania przeprowadzanych projektów szkolnych

 
gdzie prócz swoich trafnych przemyśleń i wskazówek, zamieszcza "namiary" na cenne źródła wiedzy w postaci tytułów książek czy naukowych artykułów, przez co wszelkiego rodzaju odstraszające i bliżej niezrozumiałe zjawiska edukacyjne przestają kojarzyć się z czymś żmudnym, trudnym i przytłaczającym. Czytając Jej wpisy od razu czuje się pasję, radość i entuzjazm, co daje do myślenia. Świetnie obrazuje to chociażby niedawny wpis zawierający cenne wskazówki dotyczące procedur przeprowadzania innowacji pedagogicznej - zobaczcie sami (klik)
Justyna i jej osiągnięcia są dowodem na to, że chcieć to móc i bardzo dużo zależy od nastawienia - jeśli otworzymy się na zmianę, uwierzymy w potencjał własny i potencjał uczniów; jeśli  sami będziemy ciekawi odkrywania i poznawania tego, co kryje szeroko pojęta edukacja, wówczas nasza praca właściwie nie będzie już pracą, ale fascynującą przygodą, zarówno dla nas samych, i co za tym idzie, dla naszych uczniów.


15.
 LONDONOPOLY
to kolejne ciekawe i kreatywne źródło pomysłów.


Kaja, jego autorka, w każdym wpisie zaskakuje nowymi pomysłami na lekcje zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów, w których stosuje niestandardowe materiały w postaci, na przykład, patyczków do uszu, szufelki i zmiotki czy pojemników na warzywa.
Co więcej, duża część pomysłów zawiera motywy zaczerpnięte z uwielbianych przez dzieci kreskówek czy gier, takich jak Pokemony, Star Wars, Angry Birds, Minionki, Sponge Bob, Kucyki Pony czy Kraina Lodu, do których możemy pobrać także materiały w postaci plansz, kart czy puzzli.
Osobiście wykorzystałam jakiś czas temu motyw Minionków do wprowadzenia i utrwalania godzin - pomysł okazał się hitem.
Więc jeśli chcecie zaczarować Waszych uczniów i przemycić w bajkowy i pomysłowy sposób językowe niuanse, zasoby bloga Kaji są do tego idealną sposobem.

 Zachęcam do odwiedzin bloga i fanpage'a LONDONOPOLY:16.
MAMBIATKAto nowocześnie zaprojektowana i profesjonalnie prowadzona kolorowa przestrzeń dla tych, którzy szukają praktycznych pomysłów na przeprowadzenie ciekawych lekcji z młodszymi uczniami. Na blogu Moniki znajdziemy niesamowicie estetyczne i cieszące oko materiały, które swoim atrakcyjnym wyglądem zmotywują do działania nie tylko uczniów, ale także nauczycieli. Jest tam mnóstwo inspirujących gier, plansz, kart obrazkowych, itp. stanowiących swego rodzaju "aktywatory" i "wektory wiedzy" mobilizujące uczniów do udziału w zabawach językowych proponowanych przez Monikę, przemycających sporą dawkę umiejętności.

Blog ma także swoją stronę Facebookową

- znajdziemy tam jeszcze inne miejsca, w których działa Mambiatka, na przykład Twitter, Instagram czy Pinterest, i w których wyraźnie widać pasję, bo są "made by Monika with love".


17.
 HUMMINGBIRD ESL


 jest bardzo ciekawym miejscem stworzonym przez Darię dla nauczycieli języka angielskiego. Oczywiście z jej propozycji mogą korzystać też inni językowcy.
Daria testuje różne językowe cudeńka, takie jak gry, książki czy aplikacje, i  dzieli się swoimi wrażeniami na ich temat. Na blogu znajdziemy też pomysły na gry i zabawy językowe; na lekcje tematyczne czy okołoświąteczne; a także przemyślenia na temat aspektów nauczycielskiego życia, takie jak na przykład samodoskonalenie.  Moją uwagę najbardziej przykuły pomysły na wykorzystanie różnych przedmiotów w celu "przemytu" zadań lekcyjnych, takich jak na przykład plastikowe butelki. Dzięki Darii poznałam rewelacyjny pomysł z kulkami papieru oraz łapkami na muchy :) Nie zdradzę oczywiście szczegółów - zachęcam do samodzielnej eksploracji stron bloga i
 fanpage'a Hummingbird esl.
18.
English Tea time

to blog autorstwa Eweliny. Ewelina zamieszcza na nim sporą ilość materiałów instruktażowych w postaci filmów oraz artykułów, które można polecić uczniom do samodzielnej nauki i utrwalania wiadomości z zakresu słownictwa, gramatyki, mówienia, czytania i słuchania. Wraz z Anną z "English with Ann", stworzyła projekt - czasopismo (link do pierwszego darmowego 128-stronicowego wydania)

Zapraszam do polubienia fanpage'a Eweliny
i śledzenia jej działań na bieżąco :)

19.
 English with Ann


Anna to kolejny nauczyciel-pasjonat. Oprócz prowadzenia bloga, na którym zamieszcza różnorodne materiały do nauki języka angielskiego, aktywnie działa w środowisku lokalnym prowadząc na przykład zajęcia z seniorami, tj. osobami 50+ w ramach projektu "Spotkania z angielskim" oraz Klub Języka Angielskiego, do którego przyłączyć może się  każdy, kto chce porozmawiać po angielsku, rozwiać swoje wątpliwości związane z gramatyką angielską lub też przyjść z własnym pomysłem

Wraz z Eweliną z "English Tea Time", stworzyła projekt - czasopismo "EnglishLand" (link do pierwszego darmowego 128-stronicowego wydania)
 
"EnglishLand to publikacja przeznaczona dla nauczycieli i lektorów języka angielskiego. Mogą z niej również korzystać osoby uczące się języka na lekcjach indywidualnych jak i w domowym zaciszu. W EnglishLand znajdą się ćwiczenia poprawiające umiejętności rozumienia tekstu czytanego i słuchanego, zadania szlifujące gramatykę oraz ćwiczenia rozwijające umiejętności mówienia. Każde ćwiczenie zostanie opatrzone kluczem odpowiedzi.
Co znajdziesz w EnglishLand?
- bazę gotowych ćwiczeń dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wraz z kluczem odpowiedzi
- nagrania audio wraz z ćwiczeniami dostosowane do poziomu ucznia
- ciekawe gry edukacyjne dla młodszych i starszych
- praktyczne reklamy Wydawnictw i partnerów projektu"

Zapraszam również do polubienia fanpage'a Anny20.

Kolejna pozycja na liście to działalność Pani dr Marzeny Żylińskiej, która propaguje założenia neurodydaktyki w polskiej edukacji, zachęcając nauczycieli do zmiany kultury nauczania. Pamiętam do dziś wykład, w którym brałam udział w Opolu - to, co proponowała pani doktor było bardzo bliskie temu, w co sama wierzyłam i starałam się realizować w swojej codziennej pracy początkującego nauczyciela, a było to przyjazne nastawienie do uczniów, budowanie z nimi relacji opartych na partnerstwie, prowadzeniu zajęć w kreatywny i motywujący sposób oraz przekazanie uczniom pasji do zdobywania wiedzy.

 O czym dokładnie mówię, można dowiedzieć się z licznych publikacji w formie książek lub artykułów, jakie Pani Żylińska zamieszcza na łamach:

BUDZĄCA SIĘ SZKOŁA - blog Marzeny Żylińskiej

 oraz zamieszczała na łamach


 21.
FUNGLISH

 
blog autorstwa Dominiki. Znajduję się tam kopalnia cudownych i praktycznych materiałów w postaci kart pracy, kart obrazkowych, kart wyrazowych, gier, plansz i wielu innych. Na pewno takie pomoce dydaktyczne jeszcze bardziej zmotywują uczniów do aktywnej pracy i sprawią, że nauka języka faktycznie będzie też jedną wielką zabawą.
Funglish ma też swojego fanpage'a - zachęcam gorąco do odwiedzin i polubienia strony Dominiki. 22.
ŁUKASZ
 :)


 

INNE ŹRÓDŁA INSPIRACJI


GRUPY na Facebooku
 
 Zachęcam do przyłączenia się do poniższych grup - możecie znaleźć tam otwarte na dialog i wymianę doświadczeń osoby z edukacyjnego świata, mnóstwo inspiracji i pomocną dłoń, a współtworzą i zarządzają nimi administratorzy, którzy za swoją pracę i cierpliwość zasługują na medal:

Nauczyciele angielskiego
https://www.facebook.com/groups/nauczycieleangielskiego/?fref=ts

Nauczyciele języka angielskiego
https://www.facebook.com/groups/NauczycieleJezykaAngielskiego/?fref=ts

Metody i techniki nauczania
https://www.facebook.com/groups/1581878325469453/?fref=ts

Ocenianie kształtujące
https://www.facebook.com/groups/ocenianieksztaltujace/


SZKOŁY JĘZYKOWE


MANSOOR ACADEMY

W tej szkole dzieją się rzeczy niecodzienne, wyjątkowe i bardziej magiczne niż Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie z Harrego Pottera :)
Oprócz słowa "profesjonalizm", moje pierwsze skojarzenie to "uczeń" i "lektor", którzy są tam bardzo doceniani i cenieni, przez co mogą poczuć się w tej szkole dosłownie jak w domu. Rzadko można spotkać tak inspirujące i motywujące miejsce, które faktycznie wciela w życie pozornie utopijne idee, gdzie ważne są czyny a nie słowa :)https://www.facebook.com/MansoorAcademy/?pnref=lhc


CENTRUM JĘZYKÓW 
OBCYCH SATISFACTION

Czy marzą się Wam ciekawe i skuteczne lekcje języka obcego, prowadzone przez sympatycznych, otwartych i kreatywnych lektorów-pasjonatów? A może jesteś nauczycielem poszukującym rozwojowego miejsca pracy?
Jeśli tak, to poważnie rozważcie ofertę
 Centrum zyków Obcych SATISFACTION 
we Wrocławiu :)
Zajrzyjcie i zobaczcie jakie cuda się tam wyczynia, a najlepiej zapiszcie się na kurs lub zapytajcie o pracę, a rozkwitniecie językowo lub zawodowo niczym tulipan na wiosnę - satysfakcja gwarantowana :)
 


16 komentarzy:

 1. Dzięki Aniela! Zmiana nazwy bloga, mówisz... rozważę, rozważę ;)

  Pozdrawiam wielkanocnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ... można stworzyć akronim w postaci HFOWICMOI żeby nie nazwa nie zajmowała tyle miejsca hehe ;) Pozdrawiam ;)

   Usuń
 2. Świetny wpis.. żadnego z wymienionych blogó nie znałam, więc szybciutko idęnadrabiać zaległości!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że również się spodobają ;) Pozdrawiam ;)

   Usuń
 3. Dziękuję ślicznie za wspomnienie i wspaniały opis! Ja również polecam Twego bloga - polecane blogi oraz w akcji "Share Week 2016": http://ilonapp.blogspot.com/2016/03/share-week-2016-autorzy-polecaja-autorow.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Ha, właśnie chciałam pisać o tegorocznym Share Week, ale widzę, że ktoś mnie uprzedził :). Sama prowadzę blog edukacyjny i w najnowszym wpisie polecam inne, szczególnie dla mnie ważne - zapraszam :). Uważam, że edublogi powinny być bardziej widoczne w blogosferze, dlatego zachęcam do wzięcia udziału właśnie w Share Week (a co! Niech zobaczą nas, nauczycieli z pasją :)).
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie Pani Karolino ;) Za dużo zwraca się uwagi na negatywy - trzeba pokazywać też pozytywną stronę nauczycielskiej mocy :) Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 5. Dziękuję bardzo za docenienie mojej pracy i umieszczenie na liście! To bardzo motywujące! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, Ciebie to raczej nie trzeba motywować ;) Pozdrawiam ;)

   Usuń
 6. Pani Anielo, teraz oficjalnie- dzięęękujęęęę. Jeżeli Pani pozwoli polecę także Pani stronę. Mogę? Pozdrowionka z Łodzi

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję bardzo za śliczne słowa 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Anielko twoje słowa to jedna wielka, przepiękna motywacja dla nas-pasjonatów swojej roboty :)) dziękuję Ci przepięknie za te słowa oraz za to, że dzięki nim motywujesz do dalszego motywowania!!!
  :****

  OdpowiedzUsuń
 9. Anielko twoje słowa to jedna wielka, przepiękna motywacja dla nas-pasjonatów swojej roboty :)) dziękuję Ci przepięknie za te słowa oraz za to, że dzięki nim motywujesz do dalszego motywowania!!!
  :****

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję za polecenie mojego bloga :) To niesamowite, jak pozytywny komentarz czy polecenie może wpłynąć na nasz dzień i dalszą motywację do pracy :)

  OdpowiedzUsuń