czwartek, 18 maja 2017

elektrostatyczne PUZZLE - 3

Pewnego dnia wkładając dokumenty do tych sztywnych przezroczystych koszulek zauważyłam, że fajnie się elektryzują - papier przylegał do nich bardzo mocno i nie chciał się przesunąć. W ten oto sposób wpadłam na pomysł, aby wykorzystując elektrostatyczne właściwości tych materiałów przeprowadzić ćwiczenie lekcyjne utrwalające opisywanie ilustracji. Zadanie jest bardzo uniwersalne - w zależności od tego jakie pytania umieścimy na odwrocie, można zastosować je wśród uczniów na każdym poziomie i w każdym wieku.  Oprócz tego, że pomysł zawiera element zaskoczenia w postaci pytań na odwrocie ilustracji i elementy fizyki, to w ciekawy sposób przemyca docelowe treści.


POTRZEBUJEMY:


- ilustracje z pytaniami na ich odwrocie, które wycinamy, na przykład, na 6 części- przezroczyste teczki/sztywne koszulki (nie wiem pod jaką nazwą funkcjonują),


CO ROBIMY?
1. uczniowie pracują indywidualnie lub w parach

2. uczniowie podchodzą do stosiku zawierającego pocięte zdjęcia i starają się na czas (lub na spokojnie) odszukać elementy składające się na jeden obraz (oznajmiamy wcześniej, że taki obrazek składa się z określonej liczby elementów, np. 6)


3. uczniowie dodatkowo są zaopatrzeni w teczki, na których kładą zgromadzone elementy układanki - mogą wkładać je do środka lub zostawić na powierzchni teczek, ponieważ są one elektrostatyczne


4. po tym jak uczniowie ułożą pełnowartościowy obraz

odwracają teczkę - im oczom ukaże się lista pytań5. pytania możemy wykorzystać w dwojaki sposób:
a. uczniowie opisują swoje obrazki na podstawie swoich pytań
b. uczniowie zadają pytania ze swoich zestawów wybranym uczniom w grupie

ZAPRASZAM NA
CZĘŚĆ I
CZĘŚĆ II


Jeśli wykorzystujesz pomysły i materiały z niniejszego bloga na szkoleniach, które prowadzisz; na stronie Facebookowej swojej szkoły językowej; publikując ich adaptacje na łamach swojego fanpage'a; oraz w każdej innej formie, zadbaj o to, aby podać źródło w postaci: neuroteaching.blogspot.com1 komentarz:

  1. Cześć. Uczę się języków przy użyciu https://preply.com/pl/Leipzig/korepetycje-z-angielskiego.
    Nauczyłem się angielskiego używając tej site. Chciałbym znaleźć dodatkowe źródła, aby ćwiczyć i poprawiać swoją wiedzę i zacząć naukę nowych języków. Jak możesz mi pomóc?

    OdpowiedzUsuń