czwartek, 6 kwietnia 2017

KOSTKA edukacyjna in action 5

Kostka edukacyjna może być używana także do aktywizowania uczniów w kontekście utrwalania reagowania językowego. W poniższym wpisie proponuję pomysł i materiały na przećwiczenie wyrażania opinii, ale w podobny sposób można przeprowadzić zadania z zakresu sugerowania, udzielania rad, podawania wad i zalet, oraz wiele innych.
1. umieszczamy w kieszonkach gotowe lub samodzielnie stworzone hasła w zależności od zagadnienia jakie chcemy przećwiczyć


2. uczniowie zapisują na tablicy docelowe zagadnienia odnośnie których można wyrazić opinię, np.:
- Facebook
- technology
- horrors
- football
- inne
(podobnie można działać w kontekście udzielania rad czy zapraszania, generując hasła wspólnie i umieszczając je na tablicy lub karteczkach, które później będą losowane przez uczniów; mogą to być na przykład lista problemów odnośnie których będzie trzeba udzielić porady albo miejsc, do których można kogoś zaprosić )

3. uczeń A 
- wybiera lub losuje zagadnienie
- rzuca kostką i w zależności od tego, jaki element pojawi się na górnej ściance
> wyraża opinię
> pyta o opinię ucznia B i ją popiera 
(wtedy, kiedy na kostce widnieje napis "zgódź się")
> pyta o opinię ucznia B i się z nią nie zgadza 
(wtedy, kiedy na ściance widnieje napis "nie zgódź się")
INFORMACJE O KOSTCE:
1. Kostka dostępna jest w sprzedaży tutaj:
a ostatnio na wydarzeniach dla językowców takich jak konferencje czy warsztaty. Wymiary ścianki kostki to 23cm2, natomiast rozmiar kieszonki i potencjalnego materiału jaki ma się znaleźć w środku to około 21cm2.
2. Urszula Kropaczewska jest autorką tego dodatku zawierającego 25 pomysłów na wykorzstanie kostki wśród młodszych dzieci. 
Materiał dostępny jest już na ePanelu PEARSON.


LISTA pozostałych pomysłów dotyczących kostki dostępnych na blogu:


Jeśli wykorzystujesz pomysły i materiały z niniejszego bloga na szkoleniach, które prowadzisz; na stronie Facebookowej swojej szkoły językowej; publikując ich adaptacje na łamach swojego fanpage'a; oraz w każdej innej formie, zadbaj o to, aby podać źródło w postaci: neuroteaching.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz