wtorek, 4 kwietnia 2017

KOSTKA edukacyjna in action 2

Zapraszam na kolejny pomysł z serii "kostka edukacyjna in action"

1. umieściłam w kieszonkach karty z symbolami oczek
(zagięłam nadmiar papieru co zablokowało karty przed wysuwaniem się oraz pomogło w zagnieżdżeniu się karteczek z zadaniami)
LINK do pobrania materiału


2. pod te karty włożyłam dodatkowo zadania - wyrażenia, jakie ostatnio ćwiczyliśmy


3. uczniowie rzucali kostką  i wyciągali jedną karteczkę z kieszonki
4. za poprawną odpowiedź zbierali punkty jakie wyrzucili na danej ściance


INFORMACJE O KOSTCE:
1. Kostka dostępna jest w sprzedaży tutaj:
a ostatnio na wydarzeniach dla językowców takich jak konferencje czy warsztaty. Wymiary ścianki kostki to 23 cm, natomiast rozmiar kieszonki i potencjalnego materiału jaki ma się znaleźć w środku to około 21 cm.
2. Urszula Kropaczewska jest autorką tego dodatku zawierającego 25 pomysłów na wykorzstanie kostki wśród młodszych dzieci. 
Materiał dostępny jest już na ePanelu PEARSON.


LISTA pozostałych pomysłów dotyczących kostki dostępnych na blogu:


Jeśli wykorzystujesz pomysły i materiały z niniejszego bloga na szkoleniach, które prowadzisz; na stronie Facebookowej swojej szkoły językowej; publikując ich adaptacje na łamach swojego fanpage'a; oraz w każdej innej formie, zadbaj o to, aby podać źródło w postaci: neuroteaching.blogspot.com


3 komentarze:

 1. Fajne! A jak to zobaczyłam od razu pomyślałam o jeszcze jednej opcji - pod liczbą oczek mogą być zadania różnego rodzaju, choć najlepiej się sprawdzą ruchowe i w zależności od tego na ile oczek wypadnie, tyle razy trzeba jakąś czynność wykonać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry Marysiu;) O! dziękuję za pomysł - nie ma to jak expert od ruchowych zadań specjalnych ;)Faktycznie, wszelkie everyday activities, can/can't, itp. można tak przemycić :)

   Usuń
  2. Co dwie głowy, to nie jedna! Na pewno w przyszłości wykorzystam ten pomysł :) Dziękuję!

   Usuń