środa, 8 marca 2017

KONKURENCYJNE slajdy 4 - let's TALK about ...

Mam w zanadrzu jeszcze jeden sposób na wykorzystanie slajdów w Power Point - slajdów, które zachęcą uczniów do mówienia. Uczniowie w tym zadaniu nie mają narzuconych struktur jakich muszą używać. Najważniejsze jest to, aby po prostu mówili na miarę swoich możliwości. Uczniowie mogą wypowiadać pojedyncze słowa, frazy, dłuższe zdania lub tworzyć dłuższe wypowiedzi. Co więcej, można wykorzystać motyw do prowadzenia dyskusji w klasie zachęcając uczniów do interakcji i spontanicznego reagowania na swoje wypowiedzi. 

Prezentacja zawiera moje propozycje, które jak najbardziej można poszerzać i modyfikować. Co więcej, taką prezentację możemy stworzyć na zajęciach wraz z uczniami, którzy będą proponowali tematy jakie chcieliby zobaczyć w takim materiale. Uczniowie również mogą tworzyć takie prezentacje na przykład w ramach zadania domowego - na pewno będą czuli się wyróżnieni, kiedy ich materiał zostanie użyty na lekcji.

Lista pomysłów na kreatywne wykorzystanie prezentacji Power Point:
Jeśli wykorzystujesz pomysły i materiały z niniejszego bloga na szkoleniach, które prowadzisz; na stronie Facebookowej swojej szkoły językowej; publikując ich adaptacje na łamach swojego fanpage'a; oraz w każdej innej formie, zadbaj o to, aby podać źródło w postaci: neuroteaching.blogspot.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz