niedziela, 5 marca 2017

KONKURENCYJNE slajdy 3 - uniwersalna leksykalna gra

Trzecia wersja konkurencyjnych slajdów dotyczy utrwalania słownictwa dowolnego typu z dowolnych źródeł.  Uczniowie pod presją czasu lub bez, w zależności od tego jak będziemy chcieli wykorzystać prezentację, będą utrwalali słownictwo w różny sposób tj. literując, tłumacząc, tworząc zdania, itp. Dodam jeszcze, że tego typu prezentacja może być tworzona na lekcji wspólnie z uczniami.
którą można dowolnie adaptować na własne potrzeby, umieszczając w niej docelowe słownictwo dostosowane do aktualnie omawianych treści, poziomu i wieku uczniów. Uzupełnianie slajdów możemy wykonać w domu albo na bieżąco na zajęciach zachęcając uczniów aby podawali słownictwo, które w jakiś sposób jest dla nich ciekawe, nieznane, trudne do zapamiętania, itp., przez co jeszcze bardziej będą eksponowani na docelowe treści.   


Pozostałe pomysły na kreatywne wykorzystanie prezentacji Power Point: 

- seria "konkurencyjna"


- wpisy w ramach serii "No HANDOUT challenge"


Jeśli wykorzystujesz pomysły i materiały z niniejszego bloga na szkoleniach, które prowadzisz; na stronie Facebookowej swojej szkoły językowej; publikując ich adaptacje na łamach swojego fanpage'a; oraz w każdej innej formie, zadbaj o to, aby podać źródło w postaci: neuroteaching.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz