niedziela, 18 grudnia 2016

11. 5 SECONDS CHRISTMAS GAME w Power Point

Właśnie przygotowuję materiały na zbliżający się świąteczny tydzień, a wśród nich znajdzie się jeszcze dodatkowa gra - "5 seconds game" przeprowadzona za pomocą ilustracji zamieszczonych w Power Point, które będą zmieniać się co 5 sekund. Zadaniem uczniów będzie zmieszczenie się w tych 5 sekundach i podanie nazwy symbolu widniejącego na danym slajdzie zanim strona przeskoczy na kolejną.

 Na kilku zajęciach wykorzystałam już ten motyw, o czym napiszę niebawem jeszcze w innych postach związanych z nauczaniem słownictwa oraz przygotowywaniem maturzystów do egzaminu. Inspiracją do stworzenia pomysłu byli niezawodni Xero Brothers. 
Zapraszam po szczegóły :)1. w ramach rozgrzewki i wprowadzenia słownictwa, uczniowie będą pracować z KAHOOTEM! i kompatybilnymi kartami pracy- w trakcie rozwiązywania quizu, każdorazowo po poznaniu prawidłowej odpowiedzi, będą nanosić ją na kartę podpisując obrazki odpowiednim słowem (kolejność obrazków nie musi być identyczna jak w quizie - ważne, że odpowiednie słowa są podpisane jak należy)2. kiedy zakończymy grę, powtórzymy jeszcze raz słownictwo z wykorzystaniem naszego ściennego adwentowego domino:


3. następnie przejdziemy do konkurencji opartej na prezentacji Power Point:a. w pierwszym etapie uczniowie całą klasą będą rozwiązywać quiz "5 second game" w którym to ich zadaniem będzie nazwanie obrazków pojawiających się co 5 sekund w prezentacji (akurat tak ustawię długość slajdu - można to regulować na bieżąco i dostosowywać do umiejętności grupy)

b. w drugim etapie uczniowie będą rywalizować w parach
- każda para podejdzie do stolika
- położymy na nim dzwonek
- ten, kto pierwszy będzie znał nazwę symbolu świątecznego, zadzwoni dzwonkiem i wypowie na głos słowo
- będzie trzeba zrobić to przed upływem określonego czasu, inaczej kolejka przepadnie
- uczniowie mogą zdobywać punkty za poprawne odpowiedzi

c. inną opcją będzie gra indywidualna - nastawię wówczas czas wyświetlania jednego slajdu na np. 2 lub 3 sekundy - uczeń będzie musiał zmieścić się w tym czasie
- dla ułatwienia, jeśli pojawią się problemy, uczeń będzie mógł korzystać ze "ściągi" w postaci KAHOOTowej karty pracy lub będzie mógł spojrzeć na adwentowe domino


ZAPRASZAM 
po inne świąteczne pomysły: Jeśli wykorzystujesz pomysły i materiały z niniejszego bloga na szkoleniach, które prowadzisz; na stronie Facebookowej swojej szkoły językowej; publikując ich adaptacje na łamach swojego fanpage'a; oraz w każdej innej formie, zadbaj o to, aby podać źródło w postaci: neuroteaching.blogspot.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz