poniedziałek, 28 listopada 2016

3. CHRISTMAS interactive ADVENT CALENDAR

Zapraszam do pobrania kart obrazkowych i wyrazowych, które można wykorzystać w dowolny sposób opisany poniżej. 
A. Uczniowie na pewno chętnie stworzą wyszukiwankę słów własnego autorstwa. Mogą wówczas korzystać ze ścgi w postaci w/w obrazków i kart leksykalnych.

LINK do pobrania szablonu


B. Polecam stworzenie interaktywnego kalendarza adwentowego rozwieszając obrazki i słowa w klasie (na przykład na żaluzjach, na firankach, na tablicach korkowych, zawieszając na sznurku i przypinając klamerkami, itp.). Uczniowie będą mogli losować po jednej karcie, tłumaczyć, nazywać, definiować dane słowa, dedykować je do odgadnięcia rówieśnikom, itp.

C. Możemy też wykorzystać łapki na muchy (rozkładamy karty na podłodze lub stołach a uczniowie  "packają" słowa o których mówi nauczyciel lub inny uczeń). Karty sprawdzą się też w zwyczajnym losowaniu - można umieścić je w czapce mikołaja, a uczniowie będą losować i wykonywać określone zadania.

D. Karty mogą też pełnić funkcję alternatywnych "płaskich" story cubes - uczniowie losują określoną ilość kart obrazkowych i/lub leksykalnych i tworzą z ich pomocą historyjkę świąteczną.

E. Jeśli nie chcemy kserować, możemy wyświetlić powyższy obrazek uczniom, a oni sporządzą autorskie karty do gry "KARTY NA STÓŁ", wykorzystując ten konkretny zakres słownictwa - szczegóły dotyczące tej uniwersalnej i prostej gry znajdują się tutaj (KLIK - KARTY NA STÓŁ)

Link do materiału:
24X2 KARTY OBRAZKOWE i LEKSYKALNE

Moje karty znalazły się na karnetach i pełniły rolę adwentowego domino.- na jednej stronie danej karty umieściłam ilustrację
- na stronie obok słowo, którego ilustracja znajduje się na lewym skrzydełku innego karnetu
- po rozłożeniu takie karnet stanowią części domina
- umieściłam je na tablicy korkowej
- w takiej postaci uczniowie będą wybierać karnet lub jego numer (zamieszczę jeszcze na nich cyferki), otwierać go, tłumaczyć słowo z obrazka i fiszki leksykalnej
- w celu zweryfikowania odpowiedzi uczeń otworzy dwa dodatkowe karnety otaczające ten wybrany


***

ZAPRASZAM 
po inne świąteczne pomysły:

 
7. I got a TERRIBLE PRESENT


9. świąteczny SPEED TALKING 


Jeśli wykorzystujesz pomysły i materiały z niniejszego bloga na szkoleniach, które prowadzisz; na stronie Facebookowej swojej szkoły językowej; publikując ich adaptacje na łamach swojego fanpage'a; oraz w każdej innej formie, zadbaj o to, aby podać źródło w postaci: neuroteaching.blogspot.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz