środa, 11 maja 2016

NAKRĘTKI z LITERKAMI i kostka do gry

Prezentuję kolejną odsłonę nakrętek z motywem alfabetu. Jak się okazuje, możliwości ich zastosowania jest wiele. Tym razem w połączeniu z kostką do gier planszowych.


ZAPRASZAM


Poniżej prezentuję zdjęcia z rozgrzewki przeprowadzonej na początku lekcji. Słownictwo było dowolne, ale możemy utrudnić zadanie uczniom i narzucić kategorię wokół której oscylować będą proponowane przez nich wyrazy:

- na stole rozłożyliśmy kompletny alfabet
- uczniowie rzucali kostką i losowali literkę
- każdy uczeń podawał słowa zaczynające się na wylosowaną przez siebie literę w ilości odpowiadającej wyrzuconym oczkom na kostce   


Zadanie można zmodyfikować i zachęcić uczniów do tego, aby dedykowali literę osobie rzucającej kostką. Wówczas uczeń, który rzucił kostką musi podać tyle wyrazów rozpoczynających się na dedykowaną literę ile pokazała jego kostka.
- zaproponowałam uczniom, aby usiedli naprzeciwko siebie
- uczeń A losował literkę
- uczeń B rzucał kostką i podawał wyrazy 
- następnie w drugiej rundzie uczniowie zamienili się rolami
Więcej pomysłów na zastosowanie liter alfabetu umieszczonych na nakrętkach znajdziecie tutaj:Jeśli wykorzystujesz pomysły i materiały z niniejszego bloga na szkoleniach, które prowadzisz; na stronie Facebookowej swojej szkoły językowej; publikując ich adaptacje na łamach swojego fanpage'a; oraz w każdej innej formie, zadbaj o to, aby podać źródło w postaci: neuroteaching.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz