sobota, 23 kwietnia 2016

Google Street View Maps - projekt

Idąc w tym tygodniu do pracy przez miasteczkową alejkę, podziwiając po drodze wiosenne widoczki, wpadłam na pomysł mini-projektu, w którym uczniowie mają okazję, aby dokumentować za pomocą zdjęć, słownictwa i opisów swoją drogę do szkoły lub wybranego przez siebie miejsca, wcielając się w twórców autorskich Google Street View Maps.Pomysł jest ogólny - można go modyfikować na prawo i lewo, dodając swoje koncepcje, założenia i cele.  Projekt ma następujące główne fazy:

1. zrób zdjęcia wybranym obiektom, jakie spotykasz w drodze do szkoły

2. stwórz multimedialną lub analogową prezentację swojej trasy
(w formie mapy, lub bardziej trójwymiarowym charakterze, tworząc na przykład makietę ze zdjęciami umieszczonymi pionowo)

3. podpisz obiekty słowem lub frazą 
(dla młodszych lub mniej wtajemniczonych językowo uczniów)

4. podpisz zdjęcia odpowiednim komentarzem w postaci zdań lub dłuższego tekstu opisującego na przykład to, co widzisz na trasie prowadzącej do szkoły, do czego to służy, kto z tego korzysta, co tam się dzieje, czy Ty w jakiś sposób z tego korzystasz, jakie emocje to w Tobie wywołuje, itp. 
(dla starszych, bardziej wprawnych uczniów) 

5. prześlij/przynieś prezentację nauczycielowi w formie elektronicznej lub przynieś na lekcje w postaci plakatu, zaprezentuj klasie wraz z komentarzem

6. aby nadać prezentacji bardziej "googlowy" charakter, uczniowie mogą prezentować trasę za pomocą jakiegoś ludzika oraz lupy, którą będą powiększać akuratnie omawiany fragment prezentacji

7. gotowe mapy można wykorzystać do innych ćwiczeń, angażujących nie tylko autorów, ale innych uczniów, którzy mogą wymyślać instrukcje "How to get to ... ", tworzyć dialogi, utrwalać słownictwo, itd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz