czwartek, 17 marca 2016

T-shirt ads

Uczniowie często przychodzą na zajęcia w bluzach czy koszulkach z przeróżnymi napisami w języku angielskim. Czasami pytam ich co jest napisane na ich ubraniach, wykorzystując te treści do nauki języka.


W niniejszym poście zaproponuję kilka pomysłów na wykorzystanie tego motywu - uczniowie pobawią się w projektantów, pożonglują słownictwem i innymi językowymi niuansami ;)
ZAPRASZAMDo przeprowadzenia zadania przydadzą się szablony koszulek albo prawdziwe materiałowe jeśli mamy takie możliwości.


Uczniowie mogą zamieszczać na koszulkach dowolne lub narzucone tematy:

1. ulubione/popularne/śmieszne powiedzonka, cytaty, sentencje, itp. 

2. zasady gramatyczne lub ortograficzne


3. słownictwo wszelkiego rodzaju4. ilustrowane idiomy/phrasale5. zagwozdki językowe 
6. kolokacje 7. informacje kulturowe
8. cytaty i zdjęcia swoich ulubionych piosenkarzy, zespołów, aktorów; fragmenty z piosenek; cytaty innych sławnych ludzi

9. akronimy internetowe/smsowe i ich rozwinięcie
10. komiksy, historyjki, itp.
11. znaki zodiaku i ich krótki opis
12. dowcipy
13. łamańce językowe
 
12. jeśli chcemy poszerzyć działalność uczniowską w tym temacie, możemy ogłosić konkurs, na przykład na reklamę szkoły w ramach działań marketingowych, dni otwartych, itp.
13. wszystko, co wpadnie nam i naszym uczniom do głowy


CO DALEJ?
Gotowe prace możemy wywieszać w klasie lub na szkolnych korytarzach na sznureczkach imitujących sznury do wieszania prania albo na czymś, co imituje wieszaki, witryny sklepowe czy katalogi mody.


Możemy zorganizować "sprzedaż" takich ciuszków - uczniowie będą zapoznawali się z projektami rówieśników i zakupywali koszulkę, która im się spodoba.

ŹRÓDŁA wykorzystane do tworzenia kart z szablonami koszulek:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz