niedziela, 24 stycznia 2016

THIS IS BILL - be like Bill

Ostatnio często widzę takie obrazki w przestrzeni Internetowej więc pierwszą myślą jaka pojawiła się w mojej głowie była ... wiadomo jaka myśl:) Narzędzie sprawdzi się na lekcjach dotyczących cech charakteru i zachowania oraz wyrażania opinii czy udzielania rad, a także czasu PRESENT SIMPLE:)


ZAPRASZAM


 BE LIKE BILL

Pomysł z wykorzystaniem BILLA sprawdzi się jako warm-up lub jako timesaver, albo jeśli chcemy omówić z uczniami cechy charakteru, typy zachowań oraz wyrażanie opinii czy udzielanie rad, oraz przećwiczyć czasy Present Simple (i w sumie każdej innej struktury gramatycznej)

1.  prezentujemy uczniom przykładowe karty, które należy zinterpretować:

2. uczniowie otrzymują swoje karty na których widnieją teksty z usuniętymi fragmentami; zadaniem uczniów jest uzupełnienie tekstu odpowiednim słowem; możemy wręczyć każdemu uczniowi wszystkie wersje, albo wyciąć pojedyncze przykłady i rozdać uczniom w formie losowania kart
3. pokazujemy oryginalne wersje, a uczniowie sprawdzają swoje odpowiedzi i czytają na głos teksty

4. zachęcamy uczniów do tworzenia swoich kart z daną postacią 
 
 5. najlepiej wręczyć uczniom kartę uniwersalną, którą dodatkowo mogą dekorować według uznania6. po wypełnieniu kart każdy uczeń odczytuje swoją wersję, a pozostali komentują to co usłyszeli


AKTUALIZACJA

Dzisiaj przeprowadziłam pierwsze lekcje z wykorzystaniem powyższych elementów - wszystko poszło pomyślnie;)
Oto efekty:


2 komentarze:

  1. Gdybym teraz uczyła nastoletnich uczniów z pewnością też zrobiłabym lekcję z elementem tego obrazka. Uczniowie uwielbiają takie tematy na bieżąco! P.S. dodaję Twojego bloga do listy polecanych na moim hummingbirdels.blogspot.com :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie - dlatego warto skorzystać z obecnych "trendów" i przenieść je na lekcje nie tylko języka ale właściwie każdego przedmiotu. Skoro to pomaga i sprawia, że nauka nabiera innego wymiaru to nie ma co się zastanawiać ;) Dziękuję to miłe. Parę razy zawitałam również na Twoim, i teraz też zerkam i widzę PREPOSITIONS! Świetne! Też rozważałam takie połówki ale zwyczajnych word cards a tu takie śliczne serca!

    OdpowiedzUsuń